"

Představuje se: Dragon Force Přerov

06. 12. 2017 , aktualizace: 06. 06. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

O nás

Dragon Force Přerov je sportovním týmem mladých kanoistů a nadšených sportovců z Přerova a okolí věnující se kanoistickému odvětví dračích lodí.

O roku 2008, kdy tato posádka vznikla v čele s Michalem Peterkou, jsme se z čistě amatérské posádky probojovali až mezi českou i světovou špičku dragonboatingu, kdy nyní pravidelně reprezentujeme Českou republiku na mezinárodních závodech.

První placka z Mistrovství světa klubových posádek

Reprezentační „kariéru“ jsme započali v roce 2014 na MS klubových posádek dračích lodí v italské Ravenně. Zde se nám podařilo v obrovské konkurenci zúročit celoroční tvrdý trénink a dovezli jsme si domů bronzovou medaili z trati na 2000m v kategorii MIX.

V květnu 2015 jsme si odskočili na největší německý festival dračích lodí v Hannoveru s profesionální organizací a kvalitními posádkami, kde jsme získali stříbro na trati 250m a porazili jsme tak tehdy úřadující mistry světa z týmu All Sports Team Hannover. Téhož roku v září jsme pak zapojili i naši juniorskou část posádky a na MS klubových posádek v Račicích jsme si dojeli pro 3 bronzové medaile ze seniorské věkové kategorie a junioři pak pro 1x zlato, 5x stříbro a 1x bronz.

V roce 2016 jsme se zúčastnili MS národních posádek v Moskvě, kde náš tým mezi špičkovou konkurencí z celého světa, hlavně Ruska, Maďarka, Ukrajiny, Filipín apod., urval celkem 1x stříbro a 8x bronz.

Naše (zatím) největší úspěchy 

MS klubových posádek 2017 v Benátkách byl opět ve znamení klubových posádek, kdy jsme dosáhli asi zatím nejlepších úspěchů v kariéře Dragon Force Přerov: 3x zlato (včetně historicky první české ženské posádky, která se může pyšnit titulem mistryň světa dračích lodí), 5x stříbro a 4x bronz.

Aktuální cíl - Mistrovství světa národních posádek 2018

Zimní příprava 2017-2018 je momentálně zaměřena na přípravu na další závodní sezónu. Trénujeme 4x týdně společně a mimo tyto dny se každý připravuje i individuálně. Naše ambice aktuálně směřují k nominaci na MS národních posádek dračích lodí do americké Atlanty. Ale hlavně nás to prostě baví. :)

Chceš jezdit za Dragon Force Přerov?

Pokud chceš udělat něco pro své zdraví a pádlování a sport tě baví, neboj se nás kontaktovat na číslech 731 218 841 nebo 777 320 930, protože dobrých lidí není nikdy dost. Můžeš nám také napsat na Facebook: https://www.facebook.com/Dragonforceprerov/.

Rádi tě uvítáme v přerovské loděnici. :)

Mrkni do naší fotogalerie.


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI