"

Jedeme na Mistrovství světa národních posádek dračích lodí do Atlanty

07. 09. 2018 Sdílej na Dragonboatsport.cz

Chystáme se na
Mistrovství světa národních posádek dračích lodí do Atlanty

A proto se muselo makat!

Během prvního srpnového víkendu (od pátku 3. srpna až do neděle 5. srpna 2018) se konalo hlavní soustředění letošní národní výpravy na Mistrovství světa dračích lodí ICF 2018 do americké Atlanty, které se uskuteční od 12. do 16. září, tedy již za týden!

Národní posádka poprvé v nových reprezentačních dresech

Národní posádka dračích lodí na Mistrovství světa národních posádek dračích lodí v Atlantě

Vyzkoušeli jsme naši závodní formu na Mistrovství Moravy 

Další víkend jsme se zúčastnili Mistrovství Moravy dračích lodí tradičně v Ostrožské Nové Vsi. Počasí nám přálo a závody jsme si velmi užili. Závodilo se na trati 200 m a 500 m na malých i velkých lodích.

Sobotní program na malých lodích se vydařil. V kategorii OPEN závodili senioři, ale ukázali se zde i naši junioři. Na trati 200 m i 500 m byli senioři první, junioři se na delší vzdálenosti umístili druzí, na kratší 200m vzdálenosti se těsně nedostali do finále A, ale následně pak jasně ovládli finále B. V ženské kategorii jsme zvítězili na obou vzdálenostech, taktéž v kategorii Sport mix jako senioři. Junioři v této kategorii skončili druzí.

V neděli se poté závodilo na velkých lodích. V kategorii OPEN se naši chlapi umístili na stříbrné příčce za posádkou Nymburku a 500 m trať ovládli. Ženám i mixové posádce se podařilo ovládnout obě tratě.

Chtěli jsme zde vyzkoušet a ověřit naši přípravu na Mistrovství světa dračích lodí v Atlantě a porovnat se s jinými českými posádkami. Z Mistrovství Moravy dračích lodí si tedy vezeme 11 zlatých medailí a 4 stříbrné... spokojenost ;-)

Soustředění juniorů 

O víkendech 18.-19. 8. 2018 a 25.-26. 8. 2018 se v Kadani a Chomutově konala soustředění juniorské části posádky, která bude Českou republiku reprezentovat na Mistrovství světa dračích lodí v Atlantě v kategorii JUNIOR MIX a JUNIOR MEN na desítkových dračích lodích.

Juniorská část reprezentační posádky byla vybrána na základě výsledků fyzických testů se skládá s kanoistů z celé republiky a proto bylo potřeba, aby se mladí sportovci sešli a pilně trénovali, aby si sjednotili techniku záběru i posazení na dračí lodi. Všichni junioři na sobě zamakali a udělali obrovský krok dopředu, který snad ponese v Atlantě své ovoce.

Závěrečné velké soustředení v Kvasicích 

Od pátku do neděle ve dnech 31. 8.-2. 9.2018 se v Kvasicích na řece Moravě uskutečnilo poslední velké soustředění celého reprezentačního týmu včetně kategorie JUNIOR, SENIOR a MASTER 40 +. Pilovala se technika záběru, traťová tempa na všechny disciplíny (200 m, 500 m, 2000 m) všech kategorií MEN, WOMEN a MIX. Ačkoli počasí v sobotu příliš nepřálo a podařilo se reprezentantům během tréninků i pěkně zmoknout, s výsledky soustředění jsou spokojení a věří že již příští týden ze sebe vydají maximum.

Národní posádka dračích lodí na Mistrovství světa národních posádek dračích lodí v Atlantě

Celá národní výprava bude mít 54 členů včetně seniorské posádky i posádky mužů v kategorii 40 + a juniorské posádky, která nakonec bude čítat 18 členů.

Tak nám držte palce!

Budeme bojovat i za vás... jako draci ;-)

Celý seznam posádky naleznete na stránkách Českého svazu dračích lodí pod tímto odkazem: http://www.csdl.cz/aktuality/prvni-velke-soustredeni-narodni-posadky-na-ms-dracich-lodi-icf-v.html)

Zdroje: web/facebook Dragon Force Přerov a ČSDL
 


Jinde na Dragonboatsport.cz


HLAVNÍ PARTNEŘI